Energiatalgud.ee: Väiketuulikute iseehitamise töötuba 11.-16. juunil Ruhnu saarel!

Allikas: Energiatalgud


Eesti Tuuleenergia Klaster koos Eesti Arengufondi energiaühistute programmiga korraldab 11. – 16. juunini Ruhnus väiketuuliku iseehitamise töötoa. NB! Kursusel on paar vaba kohta, selleks registreeru aadressil info@tuuleenergia.ee.


Koolitus toimub seminar-töötoa formaadis Ruhnu saarel, mille raames viivad juhendajad Criss Uudam ja Madis Org läbi nii praktilise töötoa kui ka teoreetilise seminari. Kursuse eesmärgiks on kõikide üritusel osalevate inimeste teadmiste ja oskuste viimine tasemele, mis võimaldab edaspidi iseseisvalt sarnase tuuliku ehitamine ette võtta. Töötoas osalejad omandavad teadmisi elektrienergiast, puidu- ja metallitöödest ning paljudest teistest väiketuuliku ehitamisega seotud teemadest.
500


Rahvusvaheliseks tuulepäevaks ehk 15. juuniks valmib osalejate käe all Hugh Piggott-i disaini järgi 3,6 m rootori diameetriga 1,5 kW väiketuulik, mida üheskoos ka püstitatakse ja testitakse.


Töötoa toimumisaeg: 11. – 16. juuni 2015. Et igast töökäest sõltub tuuliku valmimise kiirus, siis palume osalejatel võimalusel osa võtta tervest kursuse perioodist.


Asukoht: Töötuba toimub Ruhnu saarel sadama kõrval asuvas ajaloolise merepäästejaama hoones.


Majutus: Buldersi talus, kõigile osalistele on ka jalgrattad vabalt kasutada. Ruhnu saarele saab laevaga Roomassaarest ja Pärnust, vt graafikut siit.


Töötoa maksumus: Ürituse toimumist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti Tuuleenergia klaster ja Eesti Arengufond, mistõttu ei võeta osalejatelt vajaminevate materjalide ega koolitajate tasu. Osalemiseks tuleb katta vaid majutuse ja toitlustusega seotud kulud – kokku 195 eurot. Osalejatele väljastab arve Tuuleenergia Assotsiatsioon. Lisaks soetab iga osaleja enda laevapileti, maismaa transpordil aitame meeleldi.


Koolitusblokid:

  • Teoreetiline koolitus iseehitatud tuuliku taustast, eelseisvatest tööprotsessidest ja tööohutusest;
  • Tuuliku ehitamine – puidust labade voolimine, mähiste mähkimine, generaatori rootori ja staatori valamine, generaatori raami kokku keevitamine, tuuliku kokkupanemine;
  • Tuuliku püstitamine ja elektritööd.


Registreerimine: info@tuuleenergia.ee

Lisainfo: Liisi Vassar, liisi@tuuleenergia.ee


Bänner Ruhnu üritus.png
Personaalsed tööriistad
Energiatalgud Energiaühistud
Nimeruumid

Variandid
vaatamisi
Toimingud
Tööriistad