Mõiste:BREEAM sertifikaat

Allikas: Energiatalgud


BREEAM (Building Research Establishment's Environmental Assessment Method) on keskkonna hindamise meetod, millel on olemas ettenähtud kriteeriumid hindamaks hoone omadusi, disaini, ehitust ja kasutust. Mõõtmiseid tehakse erinevate kategooriate ja kriteeriumite alusel, alates energiast ökoloogiani. Tulemused on seotud energia, veekasutuse, sisekeskkonna (tervis ja heaolu), reostuse, transpordi, materjalide, jäätmete, ökoloogia ja juhtimisprotsessidega.


BREEAM tegeleb erinevate keskkondlike ja säästva arengu probleemidega, selleks et arendajad, disainerid ja majaomanikud saaksid oma keskkonnaalaseid tunnistusi näidata klientidele, planeerijatele ja teistele osapooltele. BREEAM kasutab selget hindamissüsteemi, mis tugineb teadusele ja uuringutele. Annab see positiivset mõju ehitusdisainile ja -töödele ning majahaldusele, lisas määratletakse ja hoitakse tehnilist taset kvaliteedi ja sertifikaatide osas.


BREEAM kasutab erinevaid formaate, alates riigi spetsiifilistest kavadest, mis on mugandatud kohalike olude jaoks, kuni rahvusvaheliste kavadeni, mida on tarvis individuaalsete projektide sertifitseerimiseks ükskõik kus kohas maailmas.


Allikas. Paroc. Roheliste hoonete standardid ja märgistus.

Personaalsed tööriistad
Energiatalgud Energiaühistud
Nimeruumid

Variandid
vaatamisi
Toimingud
Tööriistad