Energiatalgud:KKK

Üldine

Kuidas alustada uut artiklit?

Kuidas toimub viitamine?

Energiatalgute viki-platvormil jaotub viitamine kahte suuremasse kategooriasse:

Viki-sisesed lingid

Välislingid ja viited

Kuidas viidata artikli sees pdf failile?

  • Viitena - Näiteks "Energiamajanduse arengukava aastani 2018"1.

Sellise tulemuse saab nii: <ref>[http://www.energiatalgud.ee/images/c/cd/Energiamajanduse_arengukava_2018.pdf "Energiamajanduse arengukava aastani 2018"] Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, 2008.</ref>

Viidete nimekirja kuvamiseks tuleb artikli alla lisada ka märgend {{viited}}

Sellise tulemuse saab nii: [http://www.energiatalgud.ee/images/c/cd/Energiamajanduse_arengukava_2018.pdf energiamajanduse arengukava aastani 2020]

  • Artikli osana - Kasutades näiteks koodi <pdf>Energiamajanduse_arengukava_2018.pdf</pdf>, mille tulemusena kuvatakse näidatud PDF-dokument artikli sees olevas terve artikli laiuses aknas.
  • Viitamine konkreetsele dokumendi leheküljele

Konkreetsele dokumendi leheküljele viitamiseks tuleb URL lingile lisada lõppu leheküljenumber. Näiteks selleks, et viidata Energiamajandusarengukava leheküljele 10, tuleb viidata järgnevalt:

[http://www.energiatalgud.ee/images/c/cd/Energiamajanduse_arengukava_2018.pdf#page=10 energiamajanduse arengukava aastani 2020]

Selline viitamine annab tulemuseks:

energiamajanduse arengukava aastani 2020
NB! Veebilehitsejas konkreetse lehekülje kuvamine sõltub juba konkreetse arvuti seadetest, millega lehte vaadatakse.

Kuidas toimub failide üleslaadimine viki keskkonda?

PDF-faili ja ka mistahes muu faili käesolevasse wiki keskkonda üles laadimine toimub Eri:Faili_üleslaadimine kaudu, mille viide asub ka vasakus tulbas "Tööriistad" alajaotuses. Kõikide oluliste failide juures (seadusandlus, uuringud, strateegiadokumendid, statistilised väljavõtted, jne.) tuleks luua ka nn. Failipuu vastavasse alakategooriasse ka viide üleslaetud failile, et ka teistel oleks võimalik sama failiversioon kerge vaevaga üles leida. Failipuu on nähtav vasakul tulbas "FAILID" alajaotuses.

Kuidas avaldada arvamust?

Kui leiad mingi artikli juures, et Sul on oma kompetentsiga võimalik panustada kas olemasolevat teksti muutes või uut teksti lisades, siis selleks on Sul vaba voli. Juhul, kui sooviksid muuta midagi sellist, mille koha peal võib eeldada vastakaid arvamusi, võta see teema üles antud artikli "Arutelu" all. Seal on võimalik vabas vormis arvamust avaldada ning arvamustele reageerida. Diskussiooni lõppedes on tulemus võimalik juba puhtal kujul artiklisse kirjutada.

Kuidas lisada oma tekstile allkirja?

Oma tekstile allkirja lisamiseks on vaja trükkida teksti järele lihtsalt neli tildet ~~~~, mille tulemusena genereeritakse tildede kohale wiki artiklisse allkiri: Rasmus.lahtvee (arutelu) 7. november 2012, kell 13:30 (EET)

vt lisaks ka arutelu juhendit

Kuidas lisada Sündmusi ja Tähtsaid Teadaandeid avalehele?

Sündmuse lisamine:# Tekita uus artikkel nimega, mis sisaldab sündmuse kuupäeva ja nimetust järgnevas formaadis: "PP.KK.AAAA Sündmuse nimi" ( näiteks: "20.11.2012 Kaugkütte töögrupi avakoosolek" )

  1. Artikli redigeerimise juures kirjuta artikli alaossa järgnev: '''Kategooria:Sündmused

Kategooria:Energiatalgud.ee teated'''

  1. Salvesta see tekitatud artikkel (Sündmuse ilmumine sündmuste nimekirja võib võtta natukene aega)

Teadaande lisamine:# Tekita uus artikkel nimega, mis sisaldab sinu ees- ja perek. nime ja teadaande pealkirja järgnevas formaadis: "Eesnimi Perekonnanimi: Teadaande pealkiri" (näiteks: "Kaja Peterson: Palve täiendada mõjukriteeriumieid")

  1. Artikli redigeerimise juures kirjuta artikli alaossa järgnev: [[Kategooria:Teadaanded]]
  2. Salvesta see tekitatud artikkel (Teadaande ilmumine teadaannete nimekirja võib võtta natukene aega). Teadaande juurde ilmub automaatselt ka artikli tekitamise kuupäev.

?

Redigeerimine

Mis on pisiparandus?

Artikli redigeerimisel saab oma muudatuse märkida pisiparanduseks. Selle märke kasutamine on suuresti tunnetuse küsimus. Reeglina märgitakse pisiparandusteks õigekirja ja näpuvigade parandused, mõnda üksikut sõna puudutavad muudatused, muudatused artikli ülesehituses ilma uut informatsiooni lisamata. Pisiparanduseks märkimise võimalus on oluline, kuna kasutaja saab soovi korral "peita" pisiparandused oma Viimaste muudatuste vaatest.

Tehniline

Miks ma ei näe "Internet Exploreriga" wiki artiklisse lisatud PDF-faile?

Sümptomid: Teiste veebilehitsejatega kuvatakse failid korrektselt, kuid IE-ga tundub lehekülg hanguvat või näitab PDF-faile alles kuni paari minutise ootamise järel.

"Internet Explorer" (IE) veebilehitseja võib kirjeldatud probleemi korral vajada "Compatibility view" sisse lülitamist. Selleks on vaja klõpsata IE aadressireal veebiaadressi järel oleval katki rebitud paberilehte meenutaval ikoonil. Hetkel on viga tuvastatud IE9 9.0.11 uuenduse puhul. Rasmus.lahtvee (arutelu) 12. detsember 2012, kell 11:33 (EET) Kategooria:Juhendid


  1. "Energiamajanduse arengukava aastani 2018" Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, 2008.↩︎